LibreOffice logosu

Önemli başlıklar altında bu sürüm ile birlikte kullanıcı arayüzünde değişiklikler ve MS Office dosyaları için daha başarılı entegrasyon bulunyuor ama üzücü bir şekilde bu sürüm ile gelen birçok yenilik sadece deneysel amaçlı. Bu neden ile herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen hata kayıt sayfalarından gerekli bilgiler ile projeye yardımcı olun

Notebookbar arayüzü (nam-ı diğer Şerit arayüzü)

Örnek Notebookbar arayüzü

Bu arayüz şuan ne kadar eksperimental amaçlı ortada ve eğer Microsoft Office kullanmışsanız mümkün mertebe aşına olabilirsiniz bu arayüze. Eğer sevmediyseniz sorun yok zaten ön tanımlı olarak gelmeyen bu arayüz, View > User Interface kısmından aktive edilmesi gerekiyor.

SVG ikonlar

Yüksek çözünürlüklü ekranların en büyük sorunu: düşük çözünürlüklü resimler. Gözünüzün bozulduğu hissi veren bu duruma ancak SVG görüntüler ile karşı çıkabilirsiniz ki LibreOffice ekibi artık ikonları SVG li hallerini size gösteriyor olacaklar.

Diğer gelişmeler

LibreOffice 6.2 ile imza alanlarında artık el yazısı kullanılmış imza resimleri kullanılabilir, LibreOffice kişileştirme diyalogları daha az ve stabil - ayrıca kullanıcıya birkaç tema arasından hangisini seçebileceğini de sunuyor.

Ayrıca her yeni sürümde de olduğu gibi birçok hatanın da ortadan kalktığını belirmekt fayda var.

Daha fazla detay için sürüm detaylarına bakabilirsiniz.